Our range of products include blue apatite chips beads blue apatite uncut beads, grenn apatite chips beads green apatite uncut beads, red aventurine chips bead uncut red aventurine beads, red garnet chips beads uncut red garnet, peridot chips beads uncut peridot bead and emerald beads strand panna bead string.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Chip Size | 2–4 mm |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Atetite Green |
| Bead Size | 5–7 mm |
| Strand Length | 15 inch |
| Stone Color | Green |
| Treatment | Natural |
| Cut Type | Polished Chip |
| Bead Grade | AAA |
| Hole Size | 0.8 mm |
| Usage | Healing |
| Stone Origin | Brazil |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Color | Red |
| Stone Form | Chips |
| Grade | AAA |
| Stone Size | 6–8 mm |
| Usage | healing |
| Finish | Polished |
| Stone Treatment | Natural |
| Cut | Uncut |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Garnet |
| Bead Size | 5–7 mm |
| Strand Length | 15 inch |
| Stone Color | Red |
| Treatment | Natural |
| Cut Type | Polished Chip |
| Bead Grade | AAA |
| Hole Size | 0.8 mm |
| Usage | Home Decor, Malas, Handicraft, Fashion Jewellery, Healing |
| Stone Origin | Africa |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Shape | Chips |
| Bead Size | 6 mm |
| Color Shade | Medium Green |
| Color Grade | AAA |
| Length per Strand | 15 inch |
| Treatment | Natural |
| Bead Packaging | Strand |
| Usage | Ring, Necklace, Bracelet, Mala, Earrings |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural Emerald |
| Bead Shape | Oval |
| Bead Size | 6 mm |
Atul Kumar Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India