Wholesale Trader of a wide range of products which include natyral ruby (bagh bangla) stone, rose quartz chips uncut rose quartz beads, chakra sri yantra pyramid, rainbow moonstone anklet and amethyst tortoise stone.
₹ 500 / Carat Get Latest Price
| Color | Red |
| Weight | 3 to 15 carat |
| Carat | 3 to 15 carat |
| Process | Natural |
| Material | Gemstone |
Minimum order quantity: 1 Carat
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Quartz Type | Rose Quartz |
| Bead Size | 8 mm |
| Cut Type | Chips |
| Color | Pink |
| Grade | AAA |
| Treatment | Natural |
| Strand Length | 18 inch |
| Usage | Healing Use |
| Origin | Khambhat |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Chakra Stones | Nine Chakra |
| Pyramid Size | 50 mm |
| Weight | 200 g |
| Stone Type | Mixed Stones |
| Usage | Decor, Reiki, Vastu, Meditation, Healing, Chakra Balancing |
| Base Material | Resin |
| Finish | Polished |
| Pack Size | 1 Piece |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250 / pair Get Latest Price
| Base Material | Silver Alloy |
| Plating | Silver Plated |
| Style | Daily Wear |
Atul Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India