Leading Wholesale Trader of pink opal gemstone beads string, auralite 23 stone bead string amethyst rutile string, green onyx chips bead uncut greenonyx, clear quartz chips bead sphatik chips bead uncut clear quartz beads and serpentine round beads string from Ghaziabad.
₹ 660 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | Pink |
| Stone Name | Opal |
| Cut | Plain |
| Material | Stone |
| Size | 8mm |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Type | Natural |
| Stone Type | Natural |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1101 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural Amethyst |
| Bead Shape | Round |
| Bead Size | 8 mm |
| Color Shade | Light Purple |
| Cut Type | Plain |
| Usage | Healing |
| Treatment | Natural |
| Drill Type | Full Drill |
| String Length | 15 Inch |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Green Onyx |
| Bead Size | 4 mm |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Quartz Type | Clear Quartz |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Weight | 40 gram |
Minimum order quantity: 1 Piece
Atul Kumar Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India