Wholesale Trader of a wide range of products which include oval amethyst bracelet amethyst oval beads bracelet, amethyst bracelet gemstone bead, malachite bracelet dana firangi gemstone bracelet, blue aventurine bracelet, selenite gemstone bracelet selenite bracelet and angelite bracelet natural.
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Size | 8 mm |
| Color | Purple |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Stone Type | Amethyst |
| Bracelet Material | Gemstone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Amethyst |
| Size | 8 mm |
| Color | Purple |
| Usage/Application | Daily |
| Bracelet Type | Free Size |
| Weight | 15 Gram |
| Packaging Type | Loose |
| Occasion | Daily |
| Main Stone | Amethyst |
| Country of Origin | Made in India |
| Bracelet Material | Gemstone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Gemstone |
| Size | 8mm |
| Color | Green |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Stone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
| dana firang stone certified malachite stone malachite crystal malachite crystal stone malachite gemstone |
| malachite green malachite raw stone malachite stone raw malachite stone |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 Inch |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Weight | 20 |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
| Stone Type | Natural |
| Bracelet Material | Gemstone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8 mm |
| Color | white |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 Inch |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Weight | 20 |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
| Stone Type | Natural |
| Bracelet Material | Gemstone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8mm |
| Color | pink |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Gender | Unisex |
| Material | Gemstone |
| Color | Black |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Size/Dimension | free |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Size | 833 |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Packaging Type | Loose |
| Material | Stone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 225 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8 MM |
| Color | White |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8 mm |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Material | Unakite |
| Shape | Round |
| Stone Type | Natural |
| Brand | Tejvij And Sons |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8 mm |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Daily Use |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
| rose quartz bracelet |
| rose quartz bracelet for women |
| rose quartz bracelet original |
| rose quartz bracelet for love |
| rose quartz crystal bracelet |
| rose quartz stone bracelet |
| rose quartz 6mm bracelet |
| rose quartz 7 chakra bracelet |
| rose quartz 7 chakra bracelet original |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Form | Bracelet |
| Color | Red |
| Gemstone Material | Natural |
| Size | 8 mm |
| Usage/Application | Healing |
| Shape | Round |
| Use / Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Origin | India |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Stone Type | Bead |
| Grade | AAA Grade |
| Packaging Type | loose |
| Polish | Polished |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Gemstone |
| Size | free |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Gemstone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | Free |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Green Onyx |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Blue |
| Gemstone Material | Natural |
| Usage/Application | Healing |
| Shape | Round |
| Weight | 25 Gm |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Stone Type | Bead |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Beads |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 8mm |
| Material | Crystal |
| Shape | Round |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Good For Health | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Round |
| Material | Gemstone |
| Color | Black |
| Usage/Application | Daily Use |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Rhodonite |
| Material | Gemstone |
| Usage/Application | Healing |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 7 Inch |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Weight | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Sodalite |
| Size | 8mm |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Gemstone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Round |
| Color | Black |
| Weight Gram | 12 |
| Finishing | Unpolished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Product Type | natural |
| Gender | Unisex |
| Style | Elastic |
| Material | Gemstone |
| Color | Grey |
| Ideal for | Men |
| Occasion | Daily |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Size | 8mm |
| Shape | Round |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Packaging Type | Loose |
| Material | Stone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | 8mm |
| Shape | Round |
| Color | Green |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Packaging Type | Loose |
| Material | Stone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gram |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
| Shape | Round |
| Purity | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Round |
| Material | Gemstone |
| Color | White |
| Cut | Cabachone |
| Usage/Application | Healing |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Material | Gemstone |
| Finishing Type | Cabachonne |
| Occasion | Daily Wear |
| Dimensions | 8MM |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 Inch |
| Color | Red |
| Usage/Application | Helaing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Polish Material | Gemstone |
| Bracelet Material | Gemstone |
| Weight | 20 |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Natural |
| Size | 7 Inch |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Healing |
| Bracelet Type | Elastic |
| Bracelet Material | Elastic |
| Weight | 20 Gram |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Bead |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Beads |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | 1 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Red |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gram |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Bead |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Elastic |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose Packing |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Bead |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Black & White |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Gemstone |
| Brand | Tejvij And Sons |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Material | Gemstone |
| Color | Red |
| Stone Name | Strawberry Quartz |
| Size | 8MM |
| Cut | Plain |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 Gm |
| Gemstone Type | Natural |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 25 ram |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Round |
| Stone Type | Natural |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 1 Piece
Atul Kumar Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India