Providing you the best range of copper howlite scolecite natural bead, pyrite aaa star platinum natural crystal beads natural pyrite beads line natural pyrite bracelet, green strawberry quartz beads and sodalite chips bead uncut sodalite bead with effective & timely delivery.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Stone Name | howlite |
| Cut | Plain |
| Material | Stone |
| Size | 8mm |
| Usage/Application | healing |
| Gemstone Type | Mineral, Natural |
| Stone Type | semi precious |
| Number Of Beads | 45 |
| Product Type | Strand |
| Length | 15 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 470 / Piece Get Latest Price
| Size | 8 mm |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Length Line | 15 Inch |
| Stone Name | Pyrite |
| Length Approx | 15 Inch |
| Beads Diameter | 8mm |
| Strand Length | 15 Inch |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Quartz Type | Green Quartz |
| Bead Size | 8 mm |
| Cut Type | Smooth |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Grade | AAA |
| Treatment | Natural |
| Strand Length | 15 inch |
| Usage | Healing Use |
| Origin | Brazil |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Stone Form | Chips |
| Color | Blue White |
| Grade | AAA |
| Stone Size | 6–8 mm |
| Usage | Jewellery Making, Home Decor, Reiki, Meditation, Collection, Vastu |
| Finish | Semi Polished |
| Stone Treatment | Natural |
| Cut | Uncut |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Kg
Atul Kumar Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India