Leading Wholesale Trader of african firoza tumble stone, larvakite crystal beads string, silver sunghaite raw stone, smoky quartz tumbled stone, sphatik tumble stone crystal tumble and cambaba jasper rough stone from Ghaziabad.
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Size | uneven |
| Color | Turquoise |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Usage/Application | Healing |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 8mm |
| Shape | Round |
| Color | Blue |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Packaging Type | Loose |
| Material | Stone |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 6000 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Material | Sunghaite |
| Shape | Round |
| Weight | 15 gram |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1000 / Kg Get Latest Price
| Color | Brown |
| Size | uneven |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 15 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1600 / Kg Get Latest Price
| Color | white |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | no |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Brand | Tejvij And Sons |
| Material | Stone |
| Color | Green |
| Usage/Application | Helaing |
| Weight | 1 Kg |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1000 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Size | Uneven |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 15 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Material | Stone |
| Usage/Application | Healing |
| Stone Type | Multistone |
| Color | Golden |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 3 inch |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1600 / Kg Get Latest Price
| Color | Light Green |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 500 / Kg Get Latest Price
| Brand | Tejvij and sons |
| Material | Gemstone |
| Color | Red |
| Usage/Application | Healing |
| Weight | 1 kg |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Bracelet |
| Color | Multicolor |
| Stone Type | Natural |
| Material | Gemstone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | 8mm |
| Shape | Round |
| Color | Red |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Usage/Application | Healing |
| Faceted | Plain |
| Gender | Unisex |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Bracelet |
| Color | Green |
| Stone Type | Natural |
| Material | Gemstone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1700 / Kg Get Latest Price
| Color | Blue |
| Size | Uneven |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 15 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1300 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Size | uneven |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 15 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1700 / Kg Get Latest Price
| Color | Black |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Material | Natural |
| Stone Type | Natural |
| Weight | 1 |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Material | Gemstone |
| Product Type | Tumble |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Color | Aqua Green |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1400 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1500 / Kg Get Latest Price
| Color | Purple |
| Size | Odd |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 2200 / Kg Get Latest Price
| Color | Blue |
| Usage/Application | Healing |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Weight | 1 |
| Moisture | No |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Stone Type | Semi-Precious |
| Height | 10 inch |
| Chips Quantity | 300 pieces |
| Gemstone Type | Citrine |
| Tree Style | Bonsai |
| Mount Type | Table Top |
| Weight | 400 g |
| Material | Metal Wire |
| Grade | AAA |
| Purity | 100 % |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Color | Green |
| Usage/Application | Healing |
| Gemstone Material | Natural |
| Shape | Tumble |
| Stone Type | Tumble |
| Weight | 1 |
| Brand | Tejvij And Sons |
| Material | Stone |
| Product Type | Tumble |
Minimum order quantity: 1 Kg
Atul Kumar Raghav (Partner)
Tejvij And Sons
17 A 304, Vasundhara
Ghaziabad - 201012, Uttar Pradesh, India